Dotazy a odpovědi

Dotaz: Jaké vybrat plastové okno?, Od: Babinsky2006, Odpověď:

Okna by měla být především vyrobena z prvoplastu, ne z recyklátu. Hloubka rámu by měla být pokud možno min. 70mm, lépe 80 až 90mm. Počet komor min. 6 a více, pevný rám by měl mít uzavřený profil výztuhy. Pokud máte možnost dejte přednost trojsklu před dvojsklem - vyhnete se ve většině rosení skla, rovněž co je důležité je rámeček mezi skly nejlépe Swisspacer, ale i TGI rámeček. Rozhodně se vyhněte nerezovým a hliníkovým rámečkům. Rámy oken by měly mít pokud možno středové těsnění. Tedy trojité těsnění - vytvoří ve funkční spáře 2 komory. Osazení oken - viz odkaz vedle.

Dotaz: Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jaká máte názor na skryté svody na dešťovou vodu z ploché střechy, popřípadě i nějaké řešení (mám zeď tl. 30 cm (porotherm) + zateplení cca 15 - 20 cm polystyrénem). děkuji Janda, Odpověď:
Svod pod zateplením fasády oslabuje tepelnou izolaci a vytváří tepelné mosty! Co se týče provedení svodu z ploché střechy, který vchází  do prostoru domu (interiéru), jedná se o standardní řešení. Kdy je část svodu nutné zateplit a případně doplnit svod o vyhřívání. Důležité je také opatřit svod přizdívkou z důvodu snížení hluku.  Jinak pochopitelně je z hlediska údržby, havárií, tepelných mostů apod. nejlepší venkovní přiznané vedení. Proto se někdy u ploché střechy provede atika ze 3 stran a čtvrtá se ponechá volná pro umístění oplechování a žlabu.uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!